MYBESTFRIENDS | Müşteri Hizmetleri


ONLINE

Herhangi bir konuda bizimle iletişime geçmek için help@mybestfriends.com.tr adresine bir e-posta gönderin.

Online siparişleriniz için 0530 138 31 40 ile iletişime geçebilirsiniz.

PZT-CUM: 10:00-19:00

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yaptığım alışverişlerde ürünüm ne zaman kargoya verilir?

HIZLI ASKI kategorisinde satın almış olduğunuz ürünleriniz 2 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Hafta sonu ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilir.

MYBESTFRIENDS'ten yapacağınız online alışverişlerde sipariş üzerine üretilen ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin açıklama kısmında "Kişiye özel üretilmektedir." ibaresi yer almaktadır. Kişiye özel üretilen ürünler 4 ila 14 işgünü içerisinde teslim edilmektedir. Bu ürünlerde iade kabul edilememektedir.

Pre-Order ürünler ise, ilgili ürünün satış sayfasında teslimat tarihi olarak belirtilen süreyi takiben 2 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Gönderilen ürünlere ilişkin kargo takip numaranız, paketiniz yola çıktığında tarafınıza bildirilmektedir.

Tüm yurtiçi gönderiler ücretsiz kargo kapsamındadır.

Yurt dışından verilen siparişler ise, 4 ila 14 iş günü arasında teslim edilecek olup, shop.mybestfriends.com.tr adresinde görülen fiyatlara yurtdışı kargo gönderim bedeli ve gümrük vergileri dahildir. Bulunduğunuz ülke tarafından belirlenmiş ve ödenmesi gereken ek ücretler ortaya çıkabilecek olup, MYBESTFRIENDS bunlardan sorumlu değildir.

 

Aynı gün teslimat hizmeti mevcut mudur?

Aynı gün teslimat şuan için yalnızca istanbul için geçerlidir. Aynı gün teslimat seçeneği 12:00’a kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. Aynı gün teslimat siparişleri iptal edilemez, iade ve değişim koşulları standart gönderim ile aynıdır. Servis ücreti 150 TL'dir. Siparişinizi iade ettiğiniz durumda servis ücreti iade edilmemektedir.

 

Aynı gün teslimat ile kargomu aldım iademi nasıl yapmalıyım?

Siparişinizi UPS Kargo ile iade edebilirsiniz. UPS Kargo müşteri hizmetlerini arayarak adresinizden kargo alımı talep edebilirsiniz. V3491R anlaşma kodu ile ürünü UPS Kargo'ya teslim ederek bize gönderebilirsiniz. Kargonuz ile gönderilen "İade ve Değişim Formu" doldurarak talebinizi yazmayı ve ürünle birlikte göndermeyi unutmayınız. Kargolama öncesinde paketlemenin özenli olması paketin hasar almaması açısından önemlidir.

 

Hangi kargo şirketi ile çalışmaktasınız? Kargo işlemleri ücretli mi?

Siparişleriniz UPS Kargo ile ulaştırılacaktır. Mybestfriends.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz.


Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

MYBESTFRIENDS Online Shop'tan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (kargo hasarı, üretim hatası, cayma hakkı, vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. E-Arşiv faturanız size e-mail olarak gönderildiği için iadelerde faturayı tarafımıza ibraz etmeniz zorunlu değildir. Kargonuz ile gönderilen "İade ve Değişim Formu" doldurarak talebinizi yazarak geri gönderim yapabilirsiniz. Ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7-14 iş gününü kapsamaktadır. Kişiye özel üretilen ürünlerde iade kabul edilememektedir.

 

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

Online Shop üzerinden aldığınız ürünün değişimini teslim edildiği tarihten itibaren 14 gün içerisinde MYBESTFRIENDS mağazalarından ya da UPS Kargo ile tarafımıza göndererek yapabilirsiniz. UPS Kargo müşteri hizmetlerini arayarak adresinizden kargo alımı talep edebilirsiniz. V3491R anlaşma kodu ile ürünü UPS Kargo'ya teslim ederek bize gönderebilirsiniz. Kargonuz ile gönderilen "İade ve Değişim Formu" doldurarak talebinizi yazarak geri gönderim yapabilirsiniz. Mağazadan değişim yapmak için ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte gidilmesi gerekmektedir. Ürünün mybestfriends.com.tr'den alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vb. özel indirimler varsa mağazadan yapılan değişimlerde bu indirimlerin tamamı geçersiz olacaktır. Ürünün mağazada o esnadaki satış fiyatı ve uygulanan promosyonlar geçerli olacaktır.

 

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

Mybestfriends.com.tr , iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

 

İade koşulları nelerdir?

- Ürünü orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız,

- Eğer fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firmanın düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

- Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz.

- Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü kapsamaktadır.

 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

UPS Kargo müşteri hizmetlerini arayarak adresinizden kargo alımı talep edebilirsiniz.

UPS Kargo Ücretsiz İade Kodu: V3491R

İade için ürünün gönderileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Kod içerisinde bu adres tanımlıdır.

BEYLIKDUZU OSB. BIRINCI BLV. 3. CD. 1/A KARSAL ORME
BEYLIKDUZU/ISTANBUL

 

Farklı kargo firmaları ile yapacağınız gönderi ücretleri tarafınızdan ödenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kargo kabul edilmeyecektir.

tr